Понеделник, 23 март 2026

Актьорът Николай Урумов влиза в спектакъла „Курортът“ на великотърновския театър

  17.03.2026 13:34  
Актьорът Николай Урумов влиза в спектакъла  „Курортът“ на великотърновския театър

Известният български актьор Николай Урумов ще участва в спектакъла „Курортът“ на Музикално-драматичен театър „Константин Кисимов“ във Велико Търново. Той ще влезе в ролята на Юнак Павли и ще очарова публиката с новите си комедийни превъплъщения.

Постановката, вдъхновена от разкази на Чудомир,  се завръща на великотърновска сцена на 25 март от 19 часа в голяма зала на МДТ. Преди това – на 23 март, спектакълът ще гостува във Велики Преслав. С „Курортът“ актьорите от театъра ще участват в Чудомировите празници в Казанлък, където представлението е на 30 март.

Сюжетът на спектакъла проследява комичните промени, които настъпват, когато село Долно Потуранци е обявено за курорт. Режисьор е Невена Митева, която е автор и на сценичната версия на текста. Главни герои в „Курортът“ са колоритните образи на Как Сийка, Лъжлив Съби, Юнак Павли, Тотка, Нено Сенегалеца, Даскала, Попа, Черна Ганка, Бяла Ганка, Стана, Ламби Кръчмаря и Цанка, които вече познаваме от постановката „Не сме от тях“. Сценографията и костюмите са на Лидия Каркеланова, а оригиналната авторска музика е на Петър Атанасчев.

В спектакъла участват актьорите Стефка Златкова, Никол Бойчева, Кирил Милушев, Валерия Пейчева, Детелин Кандев, Милен Иванов, Лиляна Иванова, Пенка Величкова, Иван Митев, Георги Гърланов, Цветелин Илчев, Полина Петкова, Игнат Дълбоков. Освен с блестящи актьорски превъплъщения, те завладяват сцена с много песни и танци. С актьорския състав работи музикалният педагог Яница Първанова, а хореографията е на Лилия Иванова.

Билети за представлението на 25 март от 19 часа в голяма зала на великотърновския театър се продават на касата на МДТ и онлайн в сайта на театъра.

 


Велико Търново празнува! Хиляди изпълниха улиците на Старата столица на 22 март
Велико Търново
Велико Търново празнува! Хиляди изпълниха улиците на Старата столица на 22 март

22.03.2026 18:43

В павликенското село Росица посрещнаха Първа пролет
Павликени
В павликенското село Росица посрещнаха Първа пролет

22.03.2026 14:25

Локомотив победи Спартак и гледа към плейофите на А-РХГ
Горна Оряховица
Локомотив победи Спартак и гледа към плейофите на А-РХГ

22.03.2026 13:00

Сашо Ангелов поема \
Горна Оряховица
Сашо Ангелов поема "Локо" (ГО)

22.03.2026 12:45

Как се хранят учениците: Плесен и храна с изтекъл срок
Велико Търново
Как се хранят учениците: Плесен и храна с изтекъл срок

22.03.2026 12:30

Баба Марта си отива с дъжд и сняг
Велико Търново
Баба Марта си отива с дъжд и сняг

22.03.2026 10:17